top of page

İsveç Masajı (Klasik Masaj)Farklı masaj türlerini biliyor musunuz? Sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olmak için masaj almakla ilgileniyorsanız yapmalısınız. Bu yazımızda masaj çeşitlerini inceleyeceğiz. Bu makaleyi okumayı bitirdiğinizde, en yaygın masaj türlerine ve her biri için neyin uygun olduğuna aşina olacaksınız.


İlk masaj türü İsveç masajıdır. İsveç masajı, uzun kayma vuruşları kullanarak vücudun farklı bölgelerini yoğurmak ve okşamak için ellerin ve parmakların yumuşak vuruşlarını kullanır. Rahatlamak ve şımartılmış hissetmek için harika bir yoldur. Terapist, parmak uçlarını ve elin yumuşak hareketlerini kullanarak vücudun belirli bölgelerini yavaş, pürüzsüz bir ritimde parmak uçlarını ve uzun vuruşları kullanarak yoğurmak ve masaj yapmak için kullanabilir.


Bir sonraki masaj türü ise sıcak taş masajıdır. Sıcak taş veya sıcak havlu terapisi, İsveç masajının geleneksel bir şeklidir ve alıcı için çok rahatlatıcı olabilir. Sıcak taşlar, sıcak demir veya sıcak su kullanılarak ısıtılır. Bu teknik genellikle ağrıyı gidermede ve egzersiz, yaralanma veya uzun süre oturma nedeniyle ağrıyan gergin kasları gevşetmede çok etkilidir.


Masaj, uykuya dalmakta veya uykuyu sürdürmekte güçlük çeken kişiler için oldukça etkilidir. Pelvik bölgedeki kas gerginliğini ve spazmı gidermeye yardımcı olur. Bir terapist, elleri yavaşça omurga boyunca yukarı ve sonra omuzlara doğru hareket ettirmek için kullanır ve boynun tepesinde durur. Eller gergin kasları sıkmak ve daha sonra daha iyi uykuyu teşvik etmek için gevşetmek için kullanılır.


Dördüncü masaj türü ise Thai masajıdır. Thai masajı genellikle müşteri tamamen giyinikken yapılır. Thai masajı, kasları gevşetmeye yardımcı olmak için müşterinin kendi vücut ağırlığını kullanır. Terapist ayrıca uzun çalışma saatleri veya yoğun bir yaşam tarzından kaynaklanabilecek stresi azaltmak için sırt, boyun ve kalça kaslarına baskı uygulamak için ellerini ve ayaklarını kullanır.


İsveç masajı, kas dokusunu gevşetmek için omurga boyunca uzun vuruşlar ve sürtünme kullanımına odaklanır. Bazı insanlar bu tür tedaviyi tercih ederler çünkü bu onlara kıyafetlerini tamamen çıkarmak zorunda kalmadan omurga boyunca tam bir hareket aralığı sağlar. Dolaşım sorunları yaşama riski olan hamile kadınlara İsveç masajı önerilir.


Refleksoloji, hamilelik masajı türlerinden bir diğeridir. Refleksoloji, ayak, ayak bileği ve hatta parmak ve ayak parmakları boyunca çeşitli noktaları uyarmaya odaklanır. Doğru uygulandığında, refleksoloji müşteri için çok rahatlatıcı olabilir. Ancak hamile kadınların refleksolojiyi birinci basamak hekimlerinin gözetiminde kullanmaları gerektiğini bilmek önemlidir.

20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page