top of page

Masaj Tekniklerinin Uygulaması.

Masaj Teknikleri Vücuttaki Gerginliği Azaltır ve Ağrıları Giderir

Masaj vuruşları olarak da bilinen özel masaj tekniklerinde ustalık, yetenekli masaj terapistlerini diğerlerinden ayıran şeydir. Masaj terapistleri bu çeşitli teknikleri hastalarına nasıl uygulayacaklarını çok iyi bilirler ve her vuruşun iyileştirici faydasını bilirler. Bu yöntemlerin düzenli olarak uygulanması, tüm terapistlerin hem danışan hem de terapist için iyi olma hissi uyandıracak masajlar yapabilmeleri için esastır. Bir masaj terapisi seansı sırasında uygulanabilecek birçok masaj terapisi tekniği vardır: Vuruşlar ve hareketler dikkatli ve dikkatli bir şekilde yapılmalı, gereksiz güç kullanımından kaçınılmalıdır.
Masaj tekniklerinin en önemli kısımlarından biri de etkilenen bölgeye baskı uygulanmasıdır. Etkilenen bölgeye baskı uygulaması, iki el kullanılarak ve uygun basınçla spesifik kas dokusuna hafif vuruşlar uygulanarak yapılır. Kas dokusuna bu baskı uygulaması, terapistin skar dokusunun sıkı düğümlerini gevşetmesini kolaylaştıracaktır. Cildin daha fazla esnekliğine izin verecek ve ağrıya ve hatta iltihaplanmaya neden olabilecek sıkı kasları kaldıracaktır.


Bu tür masajların bir diğer kısmı da skar dokusunun sıkı düğümlerinin giderilmesidir. Bu skar dokularındaki gerilimi azaltmak için kullanılan farklı masaj teknikleri vardır. Bir yoğurma hareketi veya yumuşak dokuları hafifçe sıkmak bile gerginliğin giderilmesine yardımcı olabilir ve budakların giderilmesine yardımcı olur. Bu, dokularınızı gevşetecektir, bu da yaşadığınız ağrıyı hafifletmek için ihtiyacınız olan şeydir.

29 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page