top of page

İsveç Masajı

Gözlerinizi kapatıp bir sonraki masajınızı hayal ettiğinizde ne görüyorsunuz? Birçok insan için bu rahatlamanın resmidir: bir masaj terapisti sırtınızı ve omuzlarınızı nazikçe ovarken arka planda yumuşak müzik çalarken bir masada uzanmak.

İsveç masajı olarak bilinen bu “geleneksel” tedavi, en popüler ve yaygın masaj yöntemlerinden biridir. İyileştirici dokunuşun gücüne dayanır. Daha önce masaj yaptırdıysanız, en azından bir tür İsveç masajı deneyimlemiş olmanız için iyi bir şans var.

Bu tedavinin bir ana odak noktası vardır: gevşeme. Edirne Masaj'da terapistlerimiz yumuşak, uzun vuruşlar kullanır ve vücudu ısıtmak için Fransızca bir terim olan "hafif dokunuş" anlamına gelen efleurage içerir.

Ancak, bu tür masajda hafif, tüylü bir dokunuştan çok daha fazlası vardır. Kaslar ısındığında, terapistiniz daha derin çalışmak için farklı terapötik teknikler kullanacaktır. Bu, yumuşak dokuyu yoğurmayı ifade eden petrisajı, eklem gerginliğini serbest bırakmaya yardımcı olan sürtünmeyi ve dolaşımı artıran ve yara dokusunu parçalayan tapotementi içerir.

İsveçli bir doktor olan Dr. Per Henrik Ling, bu masaj yöntemini yaratmasıyla tanınır, ancak İsveç etkisinden daha fazlasını içerir. Bu masaj türü Çin, Mısır ve Yunanistan'dan teknikler ödünç alır. İsveç masajı, iyileştirici dokunuşun en iyi yönlerini birleştirir: tedavi edici ve rahatlatıcıdır.

trebuetsya-model-na-massazh-1-12803895_edited.jpg

Edirne Hediye Kartı

Değer verdikleriniz biraz iyi zaman geçirmeyi hak ediyor. Gevşemesi, rahatlaması ve şarj olması için ona kişiselleştirilmiş bir masaj hediye edin. 

Ekran Resmi 2022-04-22 12.08.23.png
bottom of page