top of page

Tetik Nokta Masajı

Tetik Nokta Masaj Terapisi ile Düğümlerinizi Çözün

Her vücut iç içe geçmiş kaslar, eklemler ve tendonlardan oluşan bir matristir. Koşmak, ağırlık kaldırmak ve hatta uzun yürüyüşler gibi sürekli hareketler hassas dokuları tahriş edebilir. Dokular uzun süre kasılmış halde kaldıklarında sertleşerek "tetik noktalar" adı verilen ve genellikle kronik ağrıya yol açan küçük, ağrılı nodüller oluştururlar.

Neyse ki, bu durumun “Tetik Nokta Terapisi” olarak bilinen bir tedavisi var ve Edirne Masaj'da sunulan birçok yöntemden biri. Bir tetik noktası seansı sırasında, terapistlerimiz nodüllerin yerini belirlemek için vücudun belirli bir bölgesine ritmik olarak basar veya nabız atar, ardından tahriş olmuş dokuyu serbest bırakmak için hafifçe basınç uygular. Tetik nokta tedavisi ağrıyı azaltır, gerginliği giderir ve hareket aralığını artırır. Sadece vücudun bir bölümündeki gerginliği gidermekle kalmaz, genel dolaşımı artırmanın ve kasların tam işlevlerini yeniden kazanmasına yardımcı olmanın harika bir yoludur.

Tetik nokta tedavisi neden benim için doğru?

Uzun süre araba kullanmak, tüm gün masa başında oturmak ve hatta düzenli bir egzersiz rutini gibi basit günlük aktiviteler, gerginliğe ve kas gerginliğine neden olabilir. Bu, herkesin tetik nokta terapisinden yararlanabileceği anlamına gelir!

Bu tür bir masajı yaptıran kişilerin, herhangi bir önemli faydayı fark etmek için yüksek düzeyde acıya ve acıya dayanabilmeleri gerektiğine dair yaygın bir yanlış kanı vardır. Tetik nokta tedavisinin ağrılı olması amaçlanmamıştır - rahatsızlığı azaltmak ve yaralanmaları iyileştirmek için tasarlanmıştır.

Tetik nokta masajı terapisi seansının keyfini çıkarmanın etkili ve kolay bir yolu, onu İsveç veya derin doku tedavileri gibi diğer masaj türleri ile birleştirmektir. Bu şekilde, müşteriler rahatlayabilir ve tetik nokta terapisinin sağladığı tüm rehabilite edici faydaları deneyimleyebilir.

Tetik nokta tedavisinin başlıca faydalarından bazıları.

Tetik nokta masajı tedavisi, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok yaygın kas rahatsızlığını ve yaralanmasını etkili bir şekilde tedavi eder :

  • Alt sırtta, kalçalarda, bacaklarda ve ayaklarda siyatik ağrısı

  • Migren

  • Omuz tutulması

  • Kronik eklem ağrısı

  • Manşet yaralanmaları ve/veya hareketsizlik

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Terapistlerimizden biriyle bir tedavi rezervasyonu yapın ve masaj seanslarınıza yavaş yavaş tetik nokta terapisi ekleyin. Doğru bir şekilde yaklaşıldığında, tetik nokta tedavisi ağrıyı hafifletmenin ve serbest bırakmanın etkili bir yoludur.

2019-10-16_1404.png

Edirne Hediye Kartı

Değer verdikleriniz biraz iyi zaman geçirmeyi hak ediyor. Gevşemesi, rahatlaması ve şarj olması için ona kişiselleştirilmiş bir masaj hediye edin. 

Ekran Resmi 2022-04-22 12.08.23.png
bottom of page