top of page

Masaj Çeşitleri - İsveç Masajı


İsveç masajı, günümüzde sunulan en popüler masaj teknikleri arasında yer almaktadır. Bazen eski moda bir masaj olarak tanımlanır.

Teknik, hafif vuruşlar kullanarak kas gerginliğini ortadan kaldırarak gevşemeyi sağlamayı amaçlar. İsveç masajı, derin doku masajından daha naziktir ve doğal gerginlik ve rahatlama arayanlar için daha uygundur. Sadece elleri içerir ve kaslar üzerinde herhangi bir manipülasyon veya kuvvet gerektirmez.Pek çok insan, gevşemeye vurgu yapan İsveç masajının kan dolaşımını ve lenf akışını hızlandırdığını, endorfin salınımını uyardığını ve hatta kaslarda gerginliğe neden olabilecek stres ve kaygılardan kurtulmayı sağladığını öğrenince şaşırır. Masajın sağladığı artan dolaşım, soğuk algınlığı ve grip semptomlarını azaltmaya yardımcı olabilir. Rahatlatıcı etkisi aynı zamanda onu kaslardaki gerginliği hafifletmek için harika bir yol haline getirir. Derin doku masajı yapmak istiyorsanız direkt olarak gergin kaslara birkaç dakika baskı uygulamanız gerekir. İsveç masajı ciltte ağrıya veya yaralanmaya neden olmaz ve stresi ve kas sertliğini azaltmak için harika bir yoldur.


Shiatsu, akupresür, refleksoloji, derin doku ve sıcak taş dahil olmak üzere çeşitli diğer masaj türleri vardır. Her birinin avantajları ve dezavantajları vardır, ancak hepsi kas gerginliğini gidermeyi ve zihni rahatlatmayı hedefler. Sıcak taş genellikle refleksoloji için kullanılır, ancak yukarıda listelenen masaj türlerinin tümü her yaş için güvenli ve etkilidir. İster kronik bir gerginlikten muzdarip olun, ister günlük hayattan bir rahatlama arayışında olun, bir İsveç masajı tam da ihtiyacınız olan şey olabilir.

208 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page