top of page

Refleksoloji Masajı Tekniği ve Faydaları

Refleksoloji İçin Fizyoterapi

Dokunma terapisi olarak da adlandırılan refleksoloji, el ve ayaklardaki belirli bölgelere yumuşak basınç uygulanmasını içeren cerrahi olmayan bir alternatif tıp uygulamasıdır. Bu normalde hiç yağ veya losyon kullanılmadan sadece parmak, başparmak ve el masajı yöntemleriyle yapılır. Bu tür tedavi Brezilya, Hindistan ve Çin gibi ülkelerde yıllardır kullanılmaktadır. Etkinliğini ve güvenliğini doğrulayan herhangi bir resmi çalışma olmamasına rağmen, deneyen birçok kişi etkinliği ve faydaları konusunda hem fikirler..Uygulayıcılarına ve takipçilerine göre refleksoloji, hem sinir sistemini hem de tüm vücudu rahatlatmaya yardımcı olur. Hem ellerde hem de ayaklarda bulunan pürüzsüz, basınca duyarlı basınç noktalarının uygulanmasıyla çalışır. Vücuttaki ana sinirler boyunca yer alan bu basınç noktaları, vücuttaki enerji veya "qi" akışını sağlar. Bu, bireylerin kendilerini zararlı veya istenmeyen enerji tıkanıklıklarından kurtarmalarına ve ayrıca genel zihinsel, duygusal, fiziksel ve psikolojik iyilik halini geliştirmelerine olanak tanır.


Refleksolojinin stres, anksiyete, artrit, kronik yorgunluk, migren, PMS, uykusuzluk gibi uyku bozuklukları ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli sağlık durumlarının tedavisinde etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Birçok kişi, bir refleksoloji seansına başladıktan sonra enerjide ve refahta bir artış yaşadıklarını iddia eder. Masaj ayrıca artan kan akışını teşvik eder, böylece genel sağlık ve sağlığı artırır. Vücudun doğal iyileştirici özelliklerinin sinir sistemine ve kan akışına denge getirmesine izin vererek, rahatsızlıkları olanlar daha hızlı iyileşebilir.

Anksiyete veya kronik ağrıdan muzdarip olanlar için, bu rahatsızlıklardan kurtulma genellikle hemen görülür.


Bir refleksoloji rutini uygulamanın birçok faydası vardır. İlk göze çarpan faydalardan biri, gerginlik, stres, kaygı, ağrı, ağrı ve daha fazlasının azaltılması veya ortadan kaldırılmasıdır.


Refleksolojinin iyileştirici gücünün farkına varan bireyler, yaşamlarında bol miktarda iyileşme yaşadılar. Bu kişiler genellikle olumlu değişikliklerini, çeşitli rahatsızlıklar için reçete edilen ilaçlardan sonra "sağlıklarına" geri dönebilmelerine bağlıyor. Bazıları, günlük olarak yaşadıkları baş ağrısı ve gerginlik sayısında bir azalma olduğunu bildirmektedir. Ek olarak, bazı kişiler kendilerini daha enerjik, uyanık ve her zamankinden daha iyi aktivitelere odaklanabildiklerini bildirmektedir.


Zihinsel ve duygusal istikrar eksikliği yaşayanlar için, refleksoloji size tekrar dengede hissetmeniz için ihtiyacınız olan çözümü sunabilir.

Aslında, birçok kişi günlük rutinlerine refleksolojiyi dahil ettikten sonra huysuzluk, sinirlilik, depresyon, anksiyete ve diğer yaygın rahatsızlıklarda gözle görülür bir azalma olduğunu fark eder.

Herhangi bir ağrıdan şikayetçiyseniz, bu yöntem ağrıyı hafifletmek için çok etkili olabilir. Birçoğu, yaşadıkları stres miktarında bir azalmanın yanı sıra genel bir esenlik duygusu olduğunu iddia ediyor. Bunun nedeni, yaşanan artan kan akışının, sorunlu alanlarla ilişkili gerginliği ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olmasıdır.


Bireylerin el refleksolojisini yaşamlarına dahil etmeye karar vermelerinin başlıca nedenlerinden biri stresi azaltmasıdır.


Günlük yaşamınızda yüksek miktarda stres yaşıyorsanız, stres seviyeniz azaldığında sorunlarla baş etmenin ne kadar kolay olduğuna şaşıracaksınız. Bu bilimsel doğrudan terapi yöntemi, ağrıyı gidermede ve kişinin yaşadığı ağrı, sızı ve sancıların sayısını azaltmada da yardımcı olur. Aslında, bu yöntemi deneyen birçok kişi, tedaviye başlamadan öncekinden daha az boyun sertliği bildirmektedir. Ayrıca bireylerin enerji seviyelerinde bir artış ve genel bir refah duygusu yaşadıkları bildirilmektedir. REFLEKSOLOJİ'nin popülaritesinin artması şaşırtıcı değil; Sadece ağrıya değil, strese de çözüm getiriyor!

368 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page